Yazılım

Windows Kayıt Defteri Temizleme Nasıl Yapılır?

Kayıt defterini temizleyerek cihazlarınıza katkıda bulunabiliyorsunuz. Yoğun dosya birikiminin önüne geçmek mümkün ve Windows kayıt defteri temizleme nasıl yapılır sorusuna yanıt vererek bu konuda sizleri de bilgi sahibi yapmış olacağız.

Registry Life

Chem Table imzası taşıyan bu program ile birlikte sizler de kayıt defterini sorunsuz bir şekilde temizleyebilir ve cihazlarınıza katkı sağlayabilirsiniz. Ücretsiz bir program olduğunu da hatırlatmak isteriz ve bu sayede herhangi bir ödeme işlemine de gerek kalmıyor. Optimizasyon sağlama işleminin yanı sıra kayıt defteri temizleme ve aynı şekilde düzenleme seçenekleri de mevcut.

Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde en çok tercih edilen ve yine en çok güven veren programlardan biri olduğunu da net bir şekilde görebiliyoruz. Henüz kullanmadıysanız eğer sizler de ücretsiz olarak indirebilir ve bu deneyimi bire bir yaşama şansı elde edebilirsiniz.

Kayıt defterinin parçalanmasını azaltmak için de yine bu program tercih ediliyor ve binlerce kullanıcıya hitap etmeyi başaran özel bir çalışma olduğunu da yine net bir şekilde görebiliyoruz.

Glarysoft Registry

Bilgisayarınızın performansını arttırmak için tercih edebileceğiniz ücretsiz programlardan bir tanesidir. Yeni nesil bir uygulama ve az önce bahsettiğimiz isme kıyasla temizleme seçeneklerinin sayıca daha fazla olduğunu da unutmamak gerekiyor. Programı aktif hale getirdiğinizde yani açtığınızda otomatik olarak kayıt defteri tanımlama ve tanıma işlemi yapılıyor. Tek bir tık ile sizler de temizleme işlemini sorunsuz bir şekilde aktif edebiliyorsunuz.

Kullanımı kolay ve bunun yanı sıra ücretsiz olması da bu programı bir adım daha öne taşıyor. Kayıt defterinde yer alan sorunlu girişleri ve var olan gereksiz dosyaları da yine bu program sayesinde çok daha hızlı ve çok daha kolay bir şekilde tespit edebiliyor ve temizleme işlemi yapabiliyorsunuz.

Ayrıca kayıt defteri yedekleme işlemi için de yine bu programı tercih edebilir ve fayda sağlayabilirsiniz.

Kayıt Defteri Neden Temizlenmeli?

– Gereksiz ve arka planda çalışan her uygulama ve bu uygulamalara ait olan dosya ya da dosyalar, cihazlarınızın yavaşlamasına ve daha sorunlu çalışmasına neden olacaktır. Bunu ortadan kaldırmak adına cihazlarınızda bir temizlik çalışması başlatmanız gerekiyor.

– Otomatik kayıt defteri temizleme programlarından yardım alabilirsiniz. Yukarıda sizinle paylaştığımız programlar oldukça güvenilir ve kullanımı kolay programlardır. Bir tek tık ile birlikte sizler de kayıt defterini temizleyebilir ve fayda sağlayabilirsiniz.

– Bu temizlik işlemini düzenli olarak yapmanızı tavsiye ediyoruz. Kayıt defteri temizlendikten sonra cihazlarınızdaki değişimi sizler de kendi gözleriniz ile görecek ve hızlandığını fark ediyor olacaksınız.

– Bilgisayarda yaptığınız her işlem, an be an kayıt defterine dahil ediliyor ve güçlü bir hafıza gibi arşivleniyor. İşte bu arşivdeki gereksiz oysalar da ilerleyen zamanlarda canınızı sıkabilir. Bilgisayarınız yavaşlayabilir ya da zararlı dosyalar ile birlikte formata ihtiyaç duyabilir. Kayıt defteri temizlik çalışması ile birlikte, ortaya çıkacak birçok farklı sorunu daha öncesinde engellemiş olacaksınız. Yukarıda bahis geçen adımları eksiksiz bir şekilde takip etmeniz yeterli olacaktır. Emin olun güvenilir uygulamalar ve cihazlarınıza da herhangi bir şekilde zarar vermeyecektir. Ayrıca ücretsiz uygulamalar ve dilediğiniz an sizler de resmi site aracılığı ile download edebilirsiniz.

Tavsiyelerimiz şimdilik bu kadar. Yeni bir program tespit ettiğimiz takdirde yine bu sayfa aracılığı ile sizlere ulaştıracak ve tavsiye etmeye devam edeceğiz. Cihazlarınızın bakımı için bu detayın büyük bir önem taşıdığını düşünüyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu