Ana sayfa Mobil Turkcell, Avea, Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır ?

Turkcell, Avea, Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır ?

1377
0

Merhaba sevgili Teknocard takipçileri. Bu yazımızda sizlere telefon rehberi yedekleme nasıl yapılır? Konusunda sizlere en kısa ve basit yöntemleri sunacağız. Daha düne kadar telefon rehberleri kısıtlı sayıda kişiyi kaydedebilmekteydi. Sadece SIM kart hafızasına kayıt edebildiğimiz kişi sayısının sınırlı olması nedeniyle sıkıntılar yaşanırdı. Akıllı telefonların yaygınlaşması ile yaşanan bu sıkıntılar unutuldu. Artık binlerce kişiyi telefonumuzun rehberine kaydedebiliyoruz. Aşağıda başlıklar halinde verilen telefon rehberi yedekleme yollarını inceleyebilirsiniz.

Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Google Android işletim sistemine dahil ettiği özellik sayesinde Samsung, Sony, HTC, LG, Huawei ve Asus gibi telefonlarda rehberimizi kolayca yedekleme yapma imkanı tanıyor. Öncelikle Android telefonumuzun rehberini açıyoruz ve menü tuşuna basarak seçeneklere göz atıyoruz. Seçenekler arasından İçer aktar/Dışa aktar bölümünü seçiyoruz. Buradan rehber yedekleme işlemi için alternatifler sunuyor. Buradan rehberimizdeki kayıtları hafıza kartına yedekleyebilir yada SIM kart üzerine yedekleyebilirsiniz.

Rehberi hafıza kartına yedeklemek için SD karta çıkar seçiyoruz ve rehber bilgileriniz hafıza kartına özel bir dosya olarak kaydedilir. Hafıza kartını yeni bir telefonda veya fabrika ayarlarına döndürülen telefona yüklemek için Rehber/Seçenekler bölümünden SD kartından al seçeneğini ile kayıtlarınız kolay bir şekilde geri gelmektedir. Aynı işlemler SIM kart için de uygulanabiliyor.

rehber yedekleme yontemleri

Avea Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Avea akıllı telefon kullanıcıları için rehberde bulunan numaralar nasıl yedeklenir ve nasıl geri yüklenir inceleyeceğiz. Android ve İOS işletim sistemine sahip telefon kullanıcıları uygulama mağazasından Avea Yedek uygulamasını cep telefonuna indiriyoruz. Uygulamayı açıp “Yedekle” seçeneğine dokunarak rehberin yedeklenmesini bekliyoruz. Yedekleme işlemi bitince Gönder seçeneğini kullanarak mail adresinize yada Bluetooth ile başka bir telefona gönderbilirsiniz. Daha sonra bu dosyayı telefonunuza indirip çalıştırdığınızda bütün numaralar geri gelmiş olacaktır. Avea Rehber yedekleme ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Turkcell Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Android ve İOS işletim sistemine sahip telefon kullanıcıları uygulama mağazasından Turkcell Telefon Yedekleme uygulamasını cep telefonuna indiriyorsunuz. Uygulamayı açıp karşınıza çıkan YEDEKLE,AYARLAR ve YÜKLE seçeneklerinden YEDEKLE’yi seçerek işlemi tamamlıyorsunuz. Bilgileri yeni telefona atmak için GERİ YÜKLE’yi tıklamanız yeterlidir. Turkcell Rehber yedekleme uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Vodafone Rehberim uygulaması rehberinizi yedekleyip yeni cihazlarınıza aktarabilmenizi sağlayan ücretsiz bir servistir. Ancak uygulama sadece Android “1.6 ile 4.4 arası” ve iOS “iOS8 ve öncesi” işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılabilmektedir. Uygulamayı ücretsiz olarak indirdikten sonra ilk yedeklemeyi manuel olarak kendiniz yapabilir  ve sonra yedekleme sıklığını kendiniz belirleyebilirsiniz.

Bu yazımızda rehberimizi yedekleyebilmek için yapmamız gereken adımların hepsi bu kadar. Soru ve görüşleriniz için aşağıdaki bölüme yorum bırakabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here