Ana sayfa Mobil Turkcell, Avea, Vodafone Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Turkcell, Avea, Vodafone Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

17023
1

Hayatımızın merkezinde yer alan telefonları tam olarak etkin kullandığımız zamanlarda, ciddi bir önem arz ediyor. Her konuda yardımcımız olan, iletişimimize en üst seviyede hız katan ve harika işlemlerde bulunabildiğimiz telefonlarımızdan, istediğiniz herkese ulaşabilir, son zamanlarda artan rekabetle birlikte de, oldukça uygun fiyata görüşmeler sağlayabiliriz. Ciddi manada popülerlik kazanan ve insanların ellerinden düşürmediği telefonlar, özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle, bir kat daha fazla önem kazanmıştır. Her an yanımızda taşıma ihtiyacının yanı sıra, uzaklarda olan herkese ulaşabilirliğimizi arttırdığı ve her an elimizde sesli iletişim kurabileceğimizi bilmemiz, uzakları yakın yapmaktadır.

Telefonlarla yapabileceklerimizi saymakla bitmez. Oyun oynamak, telefonla konuşmak, SMS atmak, resim göndermek, resim almak, internette sörf yapmak derken; eski zamanlardan beri bilinen farklı bir özellik sayesinde de, diğer insanları numaranız görünmeden arama şansına erişebilirsiniz. Bu sayede, özlediğiniz insanları ama numarasını bilmesini istemediklerinizi kolaylıkla ve güvenle arayabilir, eğer Gizli numaraları engelleme servisinden yasaklanmıyorsa da, çağrı atabilirsiniz. Çoğu zaman art niyetli insanlar tarafından kullanılıyor olsa da, varlığını inkar etme gibi bir durumun olmadığı gibi, dileyenlerin de normal şekilde kullanmaları mümkün hal alıyor. Fakat kullandığınız hatta göre, değişik yollardan karşı taraftaki kullanıcıları özel numaradan, yani gizli numaradan arayabilirsiniz.

Turkcell Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Turkcell kullanıcıları için, diğer operatör veya Turkcell kullananları gizli numaradan arama servisi tamamen ücretsizdir. Bu işlemi yapmak için, aramak istediğiniz numarayı direkt aramamalısınız. Bunun yerine, arayacağınız numaranın başına #31# koyarak, arama işlemi yaparak; direkt gizli numaradan ulaşımı sağlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; #31#053x xxx xx xx gibi bir numara çevirerek karşı tarafı ararken, ücretsiz biçimde numaranızı gizleyebilir ve öğrenmesini istemediğiniz kişilerin numaranızı görmeden görüşme sağlamasını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, sürekli olarak numaranız gizli biçimde kullanmak istiyorsanız, müşteri hizmetlerini arayarak, hizmetten yararlanmak istediğiniz söylemeniz yeterli olacaktır. Son olarak, telefonunuzun arama ayarları bölümünden de, Arayan Kimliği bölümünde bulunan numaranızı gizleyebilirsiniz.

Avea Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Avea kullanıcıları içinde durum pek farklı değildir. Çünkü Avea, ücretsiz olarak numara gizleme servisini kullanıcılarına sunmaktadır. Telefonunuzdan Avea müşteri hizmetlerini aramanız halinde, gizlemek istediğiniz numarayı söyleyerek, sürekli gizli numaradan arama yapabilirsiniz. Ayrıca #31# numarasını, arayacağınız kişinin numarasının başına koyarak da, numaranızı gizleyebilme şansına erişeceksiniz. Son olarak, Turkcell ve Vodafona’da olduğu gibi; telefon özelliklerinden sorunsuzca numaranızı kalıcı olarak Arama Ayarlarında yer alan Arayan Kimliği bölümünden gizleyebilirsiniz.

Vodafona Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Bir Vodafona hattına sahip iseniz ve numaranızı gizleyerek görüşme yapmak istiyorsanız, arayacağınız numara hangi operatöre bağlı olursa olsun, arama yapmadan önce #31# ‘i tuşladıktan sonra numarayı ekleyerek, gizli numaradan çağrı atabilirisiniz. Aynı şekilde müşteri hizmetleri ve telefon ayarlarından da sorunsuz biçimde numaranızı gizleme şansına erişeceksiniz. Son olarak bilmeniz gerekir ki; tüm operatörlerde ücretsiz olarak gizli numaradan iletişim sağlayabilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here