Popüler sosyal mecralardan bir tanesi olan instagram hakkında konuşacağız ve bugünkü yazımızda sizlere telefondan instagram hesap silme işleminin asıl yapılacağını anlatacağız.

Sosyal medyada çok fazla vakit geçiriyor olabilirsiniz ve artık bu durumun çağımızın en önemli hastalıklarından biri olduğunu da unutmamak gerekiyor. Milyonlarca insan, akıllı cihazları ya da tabletleri aracılığı ile insanların ne paylaştığını merak ediyor ve bu paylaşımları da anlık olarak kontrol etme isteği duyuyor. Instagram, hayatımıza girdiği andan itibaren akıllı telefonlara olan bağlılığımız da arttı ve bu bağlılık kimi zaman bizlere zarar verebiliyor. Aynı şeyleri düşünüyorsanız eğer sizler de hesaplarınızı silebilir ve bir süreliğine bu platformdan uzak kalabilirsiniz.

Karşınıza iki farklı alternatif çıkıyor ve bunlardan bir tanesi kalıcı olarak hesaplarınızı silme eylemidir. Bir diğeri ise hesaplarınızı dondurma ve dilediğiniz an geri dönebilme alternatifidir. Cep telefonlarınızı kullanarak sizler de hesaplarınızı silebiliyor ve bilgilerinizi yok etmiş oluyorsunuz. İzlemeniz gereken adımlar oldukça basit ancak şunu da unutmamanız gerekiyor: Eğer hesabınızı kalıcı olarak silerseniz bir daha giriş yapamıyorsunuz ve ilgili kullanıcı adını da iptal etmiş oluyorsunuz.

Elbette farklı bir hesap oluşturabilirsiniz ancak tüm takipçileriniz ve takip ettiğiniz hesaplara da veda etmiş olacaksınız. Ben bunları göze alıyorum diyorsanız eğer gelin bu işlemi nasıl yapabileceğinize hep birlikte göz atalım ve sorularınıza da yanıt vermeye çalışalım.

Telefondan instagram Kalıcı Hesap Silme İşlemi

  • Mobil cihazınız aracılığı ile tarayıcılarınızı açın ve https://instagram.com/accounts/remove/request/ linkini kopyalayıp arama tuşuna basın.
  • Karşınıza çıkan pencerede sizlerden instagram hesap bilgileriniz talep edilecektir. Kullanıcı adı ve şifre girişi ile birlikte girişlerinizi sorunsuz bir şekilde tamamlayınız.
  • Karşınıza çıkan yeni pencerede instagram’ı neden silmek istediğinizi, yani hesaplarınızı neden kapatmak istediğinizi merak ediyor olacaklardır ve bu soruya bir yanıt verip onay verdiğiniz takdirde hesaplarınızı kalıcı olarak sileceksiniz.
  • Az önce de bahsettiğimiz gibi hesaplarınızı kalıcı olarak sildiğinizde tüm bilgileriniz veda etmiş oluyorsunuz ve bununla birlikte takipçileriniz, takip ettikleriniz ve paylaşımlarınız da internet çöplüğüne gönderilecektir.
  • Yeni bir hesap oluşturabilirsiniz ve instagram’a dönüş yapabilirsiniz ancak sıfırdan başlayacağınızı da hatırlatmak isteriz. Bu konuda henüz kararsız iseniz, kalıcı olarak hesap silme eylemi çok da tavsiye edeceğimiz bir eylem olmayacaktır. Dondurma işlemini tercih edebilirsiniz ve bu sayede geri dönüşünüzü de dilediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Şimdi dilerseniz hesaplarınızı geçici olarak nasıl kapatabileceğinize de hep birlikte göz atalım ve kararsızlar için de güzel, faydalı bir bilgi olacağını düşünüyoruz.

Telefondan instagram Geçici Hesap Silme

  • Mobil cihazlarınız aracılığı ile tarayıcılarınızı açın ve https://instagram.com/accounts/edit adresine ulaşın.
  • Yine karşınıza çıkan pencerede instagram kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi gireceğiniz bir form yer alacaktır ve bu bilgileri girdikten sonra hesaplarınıza da giriş yapmış olacaksınız.
  • Ayarlar menüsü üzerinden hesabımı geçici olarak kapat penceresine ulaşmanız gerekiyor.
  • Devamında ise hesabınızı neden dondurmak istediğinizi belirten nedeni seçip onay vermeniz gerekiyor. Dilerseniz farklı bir neden de yazabilir ve hesabınızı kapatmak istemenizin asıl sebebini instagram yönetimi ile de paylaşabilirsiniz.

Tebrikler! Hesabınızı kalıcı olarak kapattınız. Bu yöntem sayesinde dilediğiniz an hesaplarınıza giriş yapabileceksiniz ve ilk girişiniz ile birlikte hesaplarınız aktif edilecektir. Az önce de ifade ettiğimiz gibi henüz karar veremediyseniz ya da kısa bir süre sona dönüş yapacağınızı düşünüyorsanız eğer, kalıcı olarak telefondan instagram hesap silme işlemi yerine geçici hesap silme adımlarını takip etmeniz ve uygulamanız kesinlikle çok daha doğru ve sağlıklı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz