Blog

Telefonda ve Klavyede Kadın İşareti Nasıl Yapılır?

Semboller sayesinde uzun uzun yazmadan da anlaşabiliyor ve kendimizi ifade edebiliyoruz. Telefonda ve klavyede kadın işareti nasıl yapılır? Sorusu tarafımıza çok fazla soruluyor ve sizler için bu yazımızda kısa yollardan bahsedeceğiz.

Bildiğiniz gibi Venüs ve artı sembolü ile birlikte cinsiyet tanımlaması yapabiliyoruz ancak birçok bilgisayar kullanıcısı henüz bu sembolün nasıl yapılacağı konusunda bildi sahibi değil. Cinsiyet işareti olarak yer alan ve erkekler için de yukarı artı sembolü ile gösterilen bu işaretler, birçok noktada bizlere de kolaylık sağlayacaktır. Whatsapp gibi uygulamalar sayesinde telefonlarımızda bu simgeyi direkt olarak karşı tarafa gönderebiliyor ya da kopyalayarak ilgili ekrana ekleyebiliyoruz.

Bilgisayar kullanıcıları için bu sembol elbette daha zor ancak az sonra paylaşacağımız adımlar sayesinde sizler de bu sembolü sorunsuz bir şekilde oluşturabilecek ve paylaşabileceksiniz.

Ascii Kod Tablosu

Klavyelerinizi incelerseniz eğer birçok farklı sembol olduğunu göreceksiniz ancak kadın simgesi klavyelerinizde yer almıyor. Ascii kod tablosunu kullanarak bu sembolü elde edebilirsiniz ve gayet kolay bir süreç sizleri bekliyor.

  • Ascii kod tablosunu nasıl açacağınızı bilmiyorsanız eğer başlat > tüm programlar > donatılar > sistem araçları ve karakter eşlem adımlarını takip ederek bu tabloya erişim sağlayabiliyorsunuz. XP, Windows 7 ve 10 işletim sistemi kullanıcıları için geçerli adımlardır ve saniyeler içerisinde tabloya ulaşmış olacaksınız. Bu tabloda sayısız sembol bulunuyor ve klavyenizde yer almayan birçok sembolü de bu ekran aracılığı ile temin edebiliyorsunuz.
  • Female sing ya da kadın işareti sembolü ile birlikte erkek sembolü de yine bu tabloda yer alıyor. Eğer tablo ile zaman kaybetmek istemiyor ve farklı bir alternatife ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

blank

Kadın İşareti Unicode Karşılığı

Kodlar, farklı sembollere karşılık geliyor ve her kod bir sembolü ifade ediyor. Peki ama nasıl? U+2460 kombinasyonuna dikkat edin çünkü bu kombinasyon ile birlikte kadın sembolüne ulaşacaksınız. Ms Gothic yazı karakterini seçip bu kombinasyonu uyguladığınızda otomatik olarak kadın sembolü karşınıza çıkacaktır. Bazı bilgisayar kullanıcıları daha kolay olduğunu düşündükleri için genellikle bu yöntemi tercih ediyor. Elbette her yazı türünde aynı sonucu elde edemeyeceksiniz bu yüzden belirttiğimiz yazı tipini seçerek adım atmanız gerekiyor. Şimdi dilerseniz en kolay yönteme bakalım ve birçoklarınızın uyguladığı kopyala yapıştır seçeneğine göz atalım.

Kadın İşareti Kopyala ♀♀♀♀♀

Klavyede yer almayan birçok sembol için kopyala yapıştır yöntemini kullanabilirsiniz ve bu sayede zaman kazanmış olacaksınız. “♀” sembolünü sizler için sayfamıza dahil ediyoruz ve dilediğiniz an buradan kopyalayarak ilgili ekrana dahil edebilirsiniz. Bu işlem elbette diğer işlemlerden daha kolay ve hatta not defterinize ekleyerek de erişimi daha hızlı hale getirebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu