Mobil

Telefonda Sürekli Reklam Çıkıyor (Sorunu ve Çözümü)

Akıllı telefon kullanımı her geçen gün biraz daha artıyor ve teknolojik gelişmeler de bu tür cihazları daha popüler hale getiriyor. Bu cihazlara yüklediğiniz uygulamalar ya da internet ortamında ziyaret ettiğiniz siteler, zararlı içerikler ile birlikte telefonlarınızı ele geçirebiliyor ve telefonda sürekli reklam çıkıyor şikayetleri de haliyle artış gösteriyor. Peki bu reklamlardan nasıl ya da ne şekilde kurtulabiliriz? Dilerseniz hep birlikte göz atalım…

Malware, old boot ya da bootkit gibi zararlı yazılımların telefonlarınızı ele geçirmesi neticesinde yapabileceğiniz çok fazla şey var ve bunlardan bir tanesi de kullanmadığınız ya da zararlı olduğunu tahmin ettiğiniz uygulamaları telefonlarınızdan silmeniz olacaktır. Silme işlemini uygulamalar bölümünden yapmanız ve ilgili uygulamayı da tamamen kaldırmanız gerekiyor. Aksi takdirde silme işlemi tam manasıyla gerçekleşmeyecektir. Gerekli temizliği yaptınız fakat hali hazırda istenmeyen reklamlar ile karşılaşmaya devam ediyorsanız merak etmeyin bir başka alternatif daha var.

blank

Telefonda sürekli reklam çıkıyor şikayeti devam ediyorsa eğer şu adımları da izleyebilirsiniz.

Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet. Bu adımların sonunda telefonunuzda var olan tüm uygulamalar listelenecektir ve yapmanız gereken şey ise “Verileri Temizle’’ butonuna tıklamak olacaktır. Peki veri temizleme eylemini hangi uygulamalar için gerçekleştirmeniz gerekiyor? Burada hedefimiz internet tarayıcılarımız olacaktır ve telefonunuzda hangi tarayıcılar mevcut ise ilgili tarayıcı üzerinden veri temizleme işlemini yapmanız gerekiyor.

Uygulama Desteği ile Reklam Engelleme

Telefonda sürekli reklam çıkıyor ve hali hazırda çözümleyebilmiş değilim diyorsanız eğer son olarak uygulama desteği almanızı tavsiye edeceğiz. Anti-Malware, bu konuda sizlere yardımcı olacak uygulamalardan bir tanesidir ve istenmeyen reklamlara sebebiyet veren tüm uygulamaları da temizleyecektir. Ios ve Android kullanıcıları için özel olarak hazırlanmış olan bu uygulama ile birlikte sizler de daha pürüzsüz bir cihaza sahip olacaksınız. Tüm bunları yerine getirmenize rağmen sorun hala devam ediyorsa elimizde son bir seçenek kalıyor.

Fabrika Ayarlarına Dönüş ile Reklam Engelleme

Az önce de bahsettiğimiz gibi tüm adımlar sonuç vermediği takdirde telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz daha doğru bir tercih olacaktır. Bu işlemi yapmadan önce yedekleme yapmanızı da tavsiye ediyoruz.

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu