Sosyal Medya

Sosyal Medya Hakkında merak ettilkeriniz

Hiç şüphesiz ki toplumumuzun son dönemde en büyük haber kaynağı ve en etkin aktivitesi Sosyal Medyadır. Gündemi takip etmek ve güncel olaylardan anında haberdar olmak amacıyla yine ayrıca toplumsal etkinlikler, organizasyonlar,protestolar ve bir çok etkinliğin aynı anda yaşandığı başlı başına bir dünya olmakla birlikte kötü yanları ise;  hantallaşmış ve tembelleşmiş insanlar olup topluluğun sosyal yaşantısını tamamen  bitiren bir olay bizlere göre.

SOSYAl

 

Diğer yandan bakacak olursak Sosyal Medya artık o kadar yayıldı ki ; Mobil uyumlu apk sistemleri sayesinde her şeyi anlık olarak cep telefonlarımızdan takip edip tüm dünyada olan biten her şeyden Mobil uyumlu apk (Android Uyumlu Uygulamalar) sayesinde anlık haberimiz oluyor. Elbette iyi yönü kadar kötü yönleri de var ama bize göre önemli olan İnternet çağında bize sunulan nimetlerin nasıl ve ne şekilde kullanıldığı. Sizlerde bilirsiniz ki ; internet son 15 yılda ülkemize girip yayılmaya başladı.

sm

Eskiden bırakın İnternet uygulamalarını evlerde bilgisayar bile yoktu ve özellikle insanların sosyal aktiviteleri daha çok ve daha eğlenceliydi. Şimdi her evde bilgisayar var. Öyle bir dönemdeyiz ki; çocuklarımızın dersleri internette işlenip ödevleri bile İnternet kaynakları üzerinden verilmekte. Bundan 15 yıl önce tıka pasa dolu olan kütüphaneler günümüzde yıkılmaya ve kapanmaya yüz tutmuş durumda. Çocuklarımızın çoğu kütüphanenin ne olduğunu bile bilmiyorlar. 15 yıl öncesine gidecek olursak eğer, ödev verilir; kütüphanelerde kitaplar seçilir ve derin bir sessizlik içerisinde ödev araştırmaları yapılırdı.

sosyal medya

Günümüze bakacak olursak, evinizde bilgisayar başında oturup her türlü kaynağa anında ulaşmamız sadece birkaç saniyemizi almakta.  Bize kalırsanız çocuklarımız bu durumdan oldukça memnun. Ders çalışıp ödev yapıyorum diye bizi kandırıp oyun oynayan ve sohbet eden çocuklarımızı saymazsak tabi ki. Peki ya siz memnun musunuz bu durumdan?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu