Ana Sayfa Sosyal Medya Sarahah Nasıl Kullanılır?

Sarahah Nasıl Kullanılır?

Sarahah uygulaması kullanım açısından oldukça pratik seçeneklerle sunulmuş bir sosyal medya platformudur. Arap bir yazılımcı tarafından geliştirilen uygulama, kısa süre içerisinde yüzlerce kullanıcıya ulaşmış bulunmaktadır. Sarahah uygulamasını kullanmaya başlamak için öncelikle hesap açarak sisteme kaydolmanız gerekmektedir. Ardından uygulamayı kullanarak mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Sarahah Uygulaması Kullanımı

Sarahah uygulaması kullanma yöntemi, üyelik oluşturulduktan sonra oldukça kolaydır. Sarahah uygulamasına giriş yaptıktan sonra hesaplar görüntülenmektedir. Atmak istediğiniz mesajları gönderebilmek için linke tıklamanız ve mesajınızı oluşturmanız yeterli olmaktadır. Aynı link üzerinden şikayet etme ve silme işlemlerini de gerçekleştirebilmektesiniz.

Sarahah Hesabı Açma

Sarahah üyelik oluşturma işlemi için ilk olarak uygulamanın telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir. Ardından takip etmeniz gereken adımlar ise şu şekilde belirlenmiştir:

  • Öncelikle “Kaydol/ Üye Ol” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
  • Ardından kullanıcı adı bölümüne, kendi belirleyeceğiniz kullanıcı adını yazmanız gerekmektedir. Eğer kullanıcı adınız kabul edilmiyorsa muhtemelen sizden önce bu kullanıcı adını tercih eden bir kişi vardır veya yanlış karakter kullanımı yapmışsınızdır. Bu durumda Türkçe karakterleri çıkararak tekrar denemeniz gerekmektedir.
  • Sonrasında sizden bazı bilgiler talep edilmektedir.
  • İsim ve e-posta adresi gibi bazı bilgilerinizi girdikten sonra, açılacak bir sonraki sayfada cinsiyet seçimi yapmanız istenmektedir.
  • Sonrasında şifrenizi belirlemeniz ve kullanım koşullarını onaylamanız gerekmektedir.
  • Son olarak, e-posta adresinize doğrulama mesajı atılmaktadır. Bu mesajı onayladıktan sonra belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizle sisteme giriş yapıp Sarahah uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sarahah Ne İşe Yarar?

Sarahah uygulamasındaki temel amaç, kullanıcıların birbirlerine anonim olarak mesaj göndermesine olanak tanımaktır. Bu özellik sayesinde insanlar yüz yüze ifade edemeyecekleri şeyleri karşısındaki kişiyle paylaşabilmektedir.

Bu özelliğin kötü niyetli kişilerce de kullanılabilme ihtimali her ne kadar eleştirilerin odak noktası olsa da, uygulama yüzlerce kişiden beğeni toplamıştır. Standart sosyal medyalarda insanlarla iletişime geçmek istediğinizde, kişisel bilgileriniz karşı tarafa gösterilmektedir. Sarahah uygulamasında ise anonim olarak attığınız mesajlar, kimlik bilgileriniz karşı tarafa gösterilmeden iletilmektedir. Uygulamanın kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşabilmesinin temel sebebi de budur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz