Sarahah Nedir?

Sarahah uygulaması, anonim olarak mesaj iletimi yapabileceğiniz bir mobil platformdur. Uygulamanın en çok tercih edilme sebebi, normalde kendi isminizle paylaşmaya muhtemelen cesaret edemeyeceğiniz mesajların, isim gözükmeden iletilebilmesidir. Uygulama geliştiricisinin Arabistan asıllı olduğu bilinmektedir.

Uygulama ilk yayınlandığı dönemde oldukça hızlı yayılmış ve milyonlara ulaşmıştır. Sarahah yalnızca anonim olarak mesaj göndermenizi değil, aynı zamanda anonim mesajlar da alabilmenizi sağlamaktadır. Uygulamanın isminin Sarahah olmasının da temel mantığı bu çalışma prensibir. Sarahah kelimesini Türkçe’de, dürüst, dürüstlük gibi kelimeler karşılamaktadır. Bu isim ile anonim şekilde atılacak mesajların çok daha dürüst olabileceğine dikkat çekilmek istenmiştir.

Sarahah Nasıl Kullanılır?

Sarahah uygulaması kullanım yöntemine gelecek olursak izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

  • Öncelikle uygulamayı App Store ve Google Play Store üzerinden indirmeniz gerekmektedir.
  • Eğer uygulamayı indirmek yerine internet sitesi üzerinden kullanacaksanız bu aşamada yapmanız gereken siteyi ziyaret etmektir.
  • Sonrasında karşınıza “Üye Ol” ve “Giriş Yap” seçenekleri çıkmaktadır.
  • Bu aşamada ilk kez uygulamayı kullanacak olanların üye olma kısmını seçmesi ve gerekli bilgileri girmesi gerekmektedir.
  • Son olarak tarafınıza gönderilen doğrulama mesajını onaylayarak sistemi kullanmaya başlayabilmektesiniz.

Sarahah Ne İşe Yarar?

Sarahah uygulaması kullanım amacı, diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi sosyalleşmektir. Bununla birlikte Sarahah uygulamasını diğer sosyal medya uygulamalarından farklı kılan özelliği, anonim mesaj gönderilmesidir. Bu sayede kişiler duygularını daha rahat ifade edebilmektedir. Bunun yanında anonim özelliği bazı çevrelerce sakıncalı bulunmaktadır. Çünkü kim olduğu bilinmeyen tehdit veya hakaret içerikli mesajlar kişinin özgüvenini sarsabilmektedir.

Sarahah İndirmeden Kullanma

Sarahah online internet sitesi üzerinden kullanma işlemi için Sarahah sitesine üye olmak ve giriş yapmak gerekmektedir. Sarahah yalnızca mobil cihazlar üzerinden erişim sağlanan bir uygulama değildir. Hatta ilk olarak internet sitesi şeklinde kullanıma sunulmuş bir sosyal ağ seçeneğidir. Siteye artan yoğun talep üzerine daha sonra mobil uygulama olarak da geliştirilmiştir. Sarahah , mobil uygulaması çok daha pratik olan bir sosyal ağ platformudur. Bununla birlikte yine de internet üzerinden kullanmak isteyenlerin yapması gereken tek şey internet sitesini ziyaret etmek ve üye olmaktır. Ardından cihazınıza gelecek olan doğrulama kodunu onaylayarak sistemi kullanabilmektesiniz.