Mobil

Samsung Galaxy M10, M20 ve M30s Ekran Görüntüsü Alma

Samsung markasının Galaxy M modellerinde nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi konuşacağız. Samsung galaxy M10, M20 ve M30s ekran görüntüsü alma işlemi birbirine benzer şekilde gerçekleştiriliyor ve bir hayli kolay olduğunu da hatırlatmak isteriz. Hoşunuza giden bir görseli kaydetmek ya da arkadaşlarınız ile paylaşmak için sizler de ekran görüntüsü alma yöntemini kullanabilirsiniz.

Tamamen ücretsiz ve cihazlarınızın sizlere sunduğu hizmetlerden bir tanesidir. Görsel kayıt konusunda gerçekten faydalı bir hizmet ya da arkadaşlarınız ile paylaşmak istediğiniz önemli konuları da yine görsel şekilde iletebiliyorsunuz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmende bu işlemleri nasıl yapabileceğinizi de yine hep birlikte inceleyelim ve soru işaretlerini gidermiş olalım. 3 farklı yöntem var ve her bir yöntemi detaylı olarak bu yazıya ekleyeceğiz.

Samsung M10, M20 ve M30s Ekran Görüntüsü Alma

Uzman Görüşü 1:

  • Güç düğmesi ve ses kısma tuşuna aynı anda basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Fiziksel tuşlar yardımı ile ekran görüntüsü almak, en kolay yöntemlerden biri ve günümüzde akıllı telefon kullanıcılarının büyük bir kısmı bu yöntemi tercih ediyor. Sizler de dilerseniz hemen şimdi deneyebilir ve kayıtlarınızı galeri bölümüne aktarabilirsiniz.
  • Kayıt aldığınız esnada bir flaş sesi duyacaksınız ve zaten telefonlarınızın üst kısmında da bir fotoğraf simgesi belirecektir. Eğer dilerseniz galeri bölümünde ya da fotoğraf düzenleyici uygulamalar ile bu görüntüyü şekillendirebilir ve düzenleyebilirsiniz. En kolay yöntemlerden biri olduğunu hatırlatmak gerekiyor ve ekstra bir işlem yapmanıza da gerek kalmayacaktır.
  • Uzman Görüşü 2:

  • Ayarlar-erişilebilirlik-yetenek ve etkileşim-asistan menü adımlarını takip ederek bu kısmı aktif hale getirin.
  • Ekran görüntüsü almak istediğiniz alana geçiş yapın ve hemen ardından asistan menüsüne dokunun.
  • Ekran görüntüsü düğmesine basarak sizler de ilgili bölümün fotoğrafını kayıt altına alabilirsiniz.
  • Aldığınız ekran görüntüsü doğrudan galeri bölümüne kaydediliyor ancak ayarlarınızı yapabilir ve kayıt yerini telefonlarınızın farklı bir bölümü olarak da belirleyebilirsiniz. İlk etapta tüm fotoğraflar galeriye gidecek ve bu alanda saklanacaktır.

Uzman Görüşü 3:

  • Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranı seçtikten hemen sonra Google Asistan’ı başlatabilirsiniz.
  • Asistandan ekran görüntüsü almasını isteyin ve bekleyin.
  • Google asistan sizler için ilgili bölümün görüntüsünü alacak ve galeri bölümüne kaydedecektir.
Ekran Görüntüsü Ne İşe Yarıyor?

Notlarınızı görsel olarak kayıt altına almak ve dilediğiniz zaman daha kısa süre içerisinde ve daha kolay bir şekilde erişim sağlamak adına kullanabilirsiniz. Metinsel notlar zaman zaman gözden kaçabiliyor ve daha da kötüsü unutulabiliyor fakat görsel hafıza ve alınan notlar her zaman için bir adım daha önde diye düşünüyoruz.

Ekran görüntüsünü not bazlı tercih edebilirsiniz ya da arkadaşlarınıza göndermek istediğiniz eğlenceli ve komik görüntüleri de yine ekran görüntüsü alarak iletebiliyorsunuz. Ekran görüntüsü alındıktan hemen sonra paylaş butonu da çıkacaktır ve tek bir tık ile dilediğiniz herkese gönderim yapabilirsiniz. whatsapp üzerinden gönderim yapabileceğiniz gibi dilerseniz mail yolu ile de bu görselleri aktarabiliyorsunuz.

Samsung markası bu konuda işlevsel bir özellik sunuyor ve zaten kullanıcı yorumlarını incelediğimizde de bunu net bir şekilde görebiliyoruz. Henüz bu deneyimi yaşamadıysanız eğer sizler de ekran görüntüsü alarak cihazlarınızı keşfetme şansı elde edebilirsiniz. Birçok akıllı telefon kullanıcısı için vazgeçilmez bir hizmet ve basit bir şekilde yerine getirebiliyor olmanız da yine en önemli detaylardan bir tanesidir. İhtiyaç duyduğunuz anlarda sizler de ekran görüntüsü alabilir ve kayıt işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu