Anasayfa

Nokia Mağazaları Microsoft Mağazası Oluyor!

Nokia Mağazaları Microsoft Mağazası Oluyor!

Teknolojinin gelişmesi ile beraber, kendisini geliştirebilen markalar bu sektörde bir tık yukarı çıkarken, kendisini geliştiremeyen ve teknolojinin gerisinde kalan firmalar da maalesef ki tarihin kara kaplı defterinin sayfaları na gömülüyor. Bir zamanların, o çıkardığı her telefonunu ilgi ile beklediğimiz Nokia’ sı da bu yıkıcı kervana katılan şirketler arasında yerini aldı alacak.

Geçtiğimiz yıl, Microsoft’ un Nokia’ yı satın aldığı yönünde çıkan haberler doğrulanmıştı. Ve bununla beraber de artık tüm Nokia mağazaları Microsoft mağazası oluyor. Ancak Nokia tamamen bitirilmiş sayılmasa da, Nokia’ nın çıkardığı Lumia adlı telefonda, Nokia ismi kalkarak Microsoft markasına yer verilmesi haberleri de gündemi epeyce bir süre meşgul etmişti.

Son gelişmelerde ise, dünya çapındaki tüm Nokia merkezleri, Microsoft’ un çatısı altında toplanmaya hazırlanıyor. Ancak hala Nokia kullanmaya devam eden müşteriler teknik servis vs. gibi ihtiyaçları için ne yapacak? Tabi ki bunun için de bir yöntem düşünülmüş. Tüm dünyadaki Nokia müşterileri, herhangi bir teknik hizmet almak istediklerinde, bu isteklerini yine, Microsoft’ un mağazalarında gerçekleştirebilecek. Her şey tam olarak yerine oturmadığı için, Microsoft’ un kararlarının ne zaman uygulanacağı, mağazaların ne zaman Microsoft’ a bağlanacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca bu durumun artılarını ve eksilerini de, karar açıklanıp uygulanmaya başlandığında hep beraber göreceğiz. Şimdilik hepimiz bu kararın açıklanacağı tarihi bekliyoruz.

Hakan İÇER

Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun ve yazılım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu