Blog

KPSS’ye Usulsüzlük İncelemesi!

Emniyet yetkilileri tarafından yapılan incelemelere göre, geçen Mart ayında başlatılan bu usulsüzlük durumunda ki 62 zanlının, 32’sinin tutuklandığı ve KPSS’nin bu yıl temiz geçmesi adına çalışmalar yapıldığı açıklandı.

Zanlıların polise verdikleri ifadenin yanı sıra 2010-2015 yılı dahil olmak üzere pek çok adalet bakanlığı sınavları, kamu sınavları, tübitak, masak, jandarma, ösym ve diğer tüm sınavlar da usulsüzlük olduğu gerçeği ortaya çıktı. Buna göre birçok öğrencinin hakkı yendi ve pek çok kişi de mağdur edildiği dile getiriliyor.

Bu yıl için KPSS sınavının ertelenmesi gibi bir durum söz konusu değil. Memurluk sınavlarının ertelenmesi durumu da son zamanlar da gündeme gelse de, usulsüzlüğe adı karışan bir çok kişinin tutuklanması ve savcılık önüne çıkarılması ile beraber bir kara leke daha devlet tarafından temizlenmiş oldu. Soruların tamamı tekrar incelenerek, sıfırdan yeni bir kitapçık yapılacağı ve her sene farklı soruların hazırlanacağı da ÖSYM tarafından açıklandı.

KPSS’ye Usulsüzlük İncelemesi!

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu