Ana sayfa ios iPhone Telefonum Açılmıyor

iPhone Telefonum Açılmıyor [Kesin Çözüm]

714
6

Akıllı telefon kullanıcıları zaman zaman farklı problemlerle karşılaşabiliyor. Hiçbir elektronik cihazın sorunsuz çalışacağının garantisi olmadığı gibi telefonların da sorunsuz çalışacağının garantisi yoktur. Bu yazımızda sizlerden gelen telefonum açılmıyor, iPhone açılmıyor, iPhone 5s açılmıyor, iPhone 6 açılmıyor, iPhone 6s açılmıyor gibi soruların çözümüne yardımcı olacağız.

iPhone Kapandı Açılmıyor

Hiç beklemediğimiz bir zamanda iPhone telefonumuz yazılımsal nedenlerden dolayı kapanabiliyor, donabiliyor veya kilitlenebiliyor. Bu durumda iken hiçbir tuş fonksiyonu cevap vermiyor. Eskiden olduğu gibi bataryayı çıkar geri tak olayı da yok. Aşağıda vereceğimiz adımları sırayla uygulayabilirsiniz.

iPhone 5s Açılmıyor

iPhone 5s cihazınızda eğer yazılımsal nedenlerden dolayı açılmıyorsa, Home ve kapatma tuşuna aynı anda basılı tutarak bekleyin. Ekranda Apple logosu görünene kadar Home tuşu ve kapat tuşuna basılı tutmaya devam etmelisiniz.

Yukarıda işlem başarısız ise lightning kablosu ile bilgisayara bağlayıp iTunes üzerinden açmayı deneyin. Telefonun power ve home tuşuna 10 saniye basılı tutun iTunes’da bir değişiklik olmuyorsa donanımsal bir sorun var demektir.

iPhone 6 veya iPhone 6S Açılmıyor

iPhone 6 cihazınız herhangi bir şekilde kapandı ve açılmıyor ise yukarıda yapılan işlemlerin benzerini yapacağız. Home tuşuna ve kapatma tuşuna aynı anda 15 saniye basılı tutarak bekleyin.

iPhone 6 hala açılmıyorsa DFU Mod’a alarak deneyin. DFU Mod’a giriş yapmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu burada doğru zamanı yakalamak çok önemlidir ve birkaç deneme yapmak zorunda kalabilirsiniz.

iPhone’u DFU Mod’a almak için; iPhone’u lightning kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’i çalıştırın. iPhone’nun power tuşuna ve home tuşuna aynı anda 10 saniye basılı tutun, sonra power tuşunu bırakarak home tuşuna basılı tutmaya devam edin. Bilgisayarda “iTunes kurtarma modunda bir iPhone tespit etti” şeklinde uyarı göreceksiniz.

Bu işlemi doğru bir şekilde yaptıysanız iPhone ekranında Apple logosu veya iTunes simgesi olmayacak. Düğmelere çok daha uzun süre basılı tutarak aynı işlemleri tekrar edin.

“iPhone’unuzla ilgili sorun yaşıyorsanız, iPhone Geri Yükle’yi tıklayarak orijinal ayarlarını geri yükleyebilirsiniz” mesajını göreceksiniz.

Yada Bilgisayardan iTunes’u çalıştır > lightning kabloyu bilgisayara tak > telefonun home tuşuna basılı tutarak kabloyu telefona takarak deneyin. DFU Mod’a almanız durumunda iCloud yada iTunes’te yedeğiniz yoksa tüm bilgileriniz silinecektir.

iPhone telefonun açılmama sebebi yazılımsal ise yukarıdaki işlemler sorunu çözecektir. Yaşadığınız sorunları aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


6 YORUMLAR

  1. hiçbir şekilde olmuyor durduk yere kapandı 1 saattir şarj ediyorum hala açılmadı bütün herşeyi denedim ama ne yazıkki olmadı

    • telefonunuz düzeldi mi acaba? benim de aynı durumda şu an telefonum ve 2 saat geçmesine rağmen açılmıyor nasıl açarım bilginiiz var mı?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here