Ana Sayfa İnternet İnternet Hızlandırıcı Yöntemler

İnternet Hızlandırıcı Yöntemler

İnternet hızlandırma işlemi için özel olarak üretilmiş programlar bulunmaktadır. Bu  programların bazıları ücretli bazıları ise ücretsizdir. Eğer internetinizi programsız bir şekilde hızlandırmak istiyorsanız deneyebileceğiniz bazı çözüm yolları bulunmaktadır. İnternet hızının düşmesi  işlemlerinizi oldukça yavaşlatacağı için internet hızınızı arttırma yollarını denemenizde fayda bulunmaktadır. İnternet hızınız kotanıza bağlı olarak düşebileceği gibi alt yapı durumunuz ve internete fazla yüklenmeniz de yavaşlayabilmektedir.

İnternet Hızlandırma Yolları

İnternet hızı arttırma yöntemleri için ilk denemeniz gereken yol, wifi şifrenizi güvence altına almaktır. İnternet şifreniz sizin vermediğiniz kişiler tarafından ele geçirilebilmektedir. Özellikle internet şifrenizin güvenliği düşükse, şifrenizin kırılması çok daha kolay olmaktadır. Bu gibi durumlarda sizin internetinizden indirme veya online oyun oynama gibi işlemler yapılacağı için internetiniz de haliyle yavaşlamaktadır. Bu sebeple internet yavaşlaması sorunu yaşamamak için şifrenizi periyodik olarak değiştirmeniz gerekmektedir. Şifrenizi modeminizle birlikte gelen kullanma kılavuzundaki adımları takip ederek değiştirebilmektesiniz.

İnternet Hızlandırma Programsız

İnternet hızı arttırma işlemi programsız olarak yapılabilmesi için kullanabileceğiniz diğer yöntemler şu şekildedir:

 • Öncelikle modeminizi güncel tutmanız gerekmektedir. Modeminiz eskiyse, internet bağlantı hızınızın düşmesine sebep olabilmektedir. İnternet sağlayıcı firmanızla görüşerek, yeni modem talep edebilirsiniz.
 • Tarayıcınızda bulunan favori sekmesindeki siteleri azaltmanız gerekmektedir. İnterneti her açtığınızda, bu sayfalar aynı anda yüklenmeye çalışmaktadır. Bu sebeple internet hızı düşebilmektedir.
 • Bilgisayarınızda virüs koruma programı bulunmaması da internet hızınızı düşürmektedir. Çünkü indirdiğimiz her içerikte virüs olma ihtimali bulunmaktadır ve virüs programınız yoksa bilgisayarınız korunmasız kalmaktadır.
 • Bilgisayarınızın mı yoksa internetinizin mi yavaşladığını görmek için bilgisayarınızdan gereksiz programları ve belgeleri silmeniz gerekmektedir. Eğer internet hızınız arttıysa sorun internetinizde değildir.

İnternet Hızlandırma Programı

İnternet hızlandırıcı program, internetinizi hızlandırmak için kullanabileceğiniz bir diğer seçenektir. İnternet hızınızı arttırmak için mutlaka ücretli bir program kullanmanız gerekmemektedir. Program indirme sitelerinde “İnternet Hızlandırma Programı” araması yaparak ücretsiz bir şekilde indirme işlemi yapabilirsiniz. Bazı hızlandırma programları şunlardır:

 • Pointstone Internet Accelerator
 • Simple Net Speed
 • Throttle
 • SpeedyFox

İnternet Hızlandırma VPN

VPN uygulamaları internet hızlandırıcı hizmeti sunmaktadır. Yani eğer cihazınızda bir VPN uygulaması yüklüyse, ayrı olarak internet hızlandırma programı indirmenize gerek bulunmamaktadır. VPN uygulamalarından internet hızı arttırma hizmeti almak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir:

 • Öncelikle bir VPN uygulamasını cep telefonunuza veya bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.
 • VPN uygulamaları, ücretli ve ücretsiz olarak sunulmaktadır.
 • İnternet hızınızı arttırmak için mutlaka ücretli seçeneğini indirmek zorunda değilsiniz. Bununla birlikte bu durum tercih ettiğiniz VPN uygulamasına göre değişmektedir. Bazı VPN uygulamaları bu hizmeti ücretli sürümlerinde sunmaktadır.
 • Son olarak uygulamanızın menü sekmesine tıkladığınız takdirde “İnternet Hızlandırma” seçeneğini göreceksiniz.
 • Bu seçeneği aktifleştirerek, VPN uygulaması üzerinden internet hızını arttırma özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz