Sosyal Medya

Instagram Web Sürümüne Dm Özelliği Geldi

Sosyal mecralar arasında en çok kullanıcıya sahip olan isimlerden bir tanesi de hiç şüphesiz ki instagram olacaktır. Instagram web dm detayına geçmeden önce uygulamayı konuşalım istiyoruz. Görsel ağırlıklı paylaşım sitesi ve kişisel kullanımın yanı sıra ticari kullanıma da izin veren uygulamalardan bir tanesidir.

Cep telefonu kullanıcıları için erişim çok daha kolay fakat web sürümünde bazı eksikler vardı ve dm özelliği de bu eksiklerden bir tanesidir. Fakat şimdilerde bir güncelleme getirildi ve artık web kullanıcıları da dm özelliğini kullanabiliyor. Cep telefonlarınız yanınızda olmadığı anlarda sizler de web sürümünden yardım alabilir ve mesaj gönderebileceğiniz gibi mesaj da alabilirsiniz.

Instagram Web Sürümü Dm Nasıl Çalışır?

Bu güncelleme uzun süredir bekleniyordu ve hatta bize soracak olursanız bu konuda instagram bir hayli gecikti. Neyseki hatalarını telafi ettiler ve artık web sürümü kullanıcılarına daha işlevsel bir uygulama sunuyorlar. Peki ama instagram dm nasıl çalışıyor? Dilerseniz bir de bu soruya yanıt verelim ve merakınızı da gidermiş olalım.

Uzman Görüşü:

  • Arama motoruna Instagram.com yazdıktan hemen sonra enter tuşuna basın.
  • Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girin ve hesaplarınıza erişim sağlayın.
  • Ekranın sağ üst köşesine baktığınızda dm simgesinin yer aldığını sizler de göreceksiniz. Önceki yıllarda bu simgeyi görüntüleyemiyor ve hiçbir şekilde mesajlarınıza ulaşamıyordunuz.
  • Dm simgesine tıkladığınız takdirde sizler de aldığını tüm mesajları görüntüleyeceksiniz. Eğer isterseniz mesajlara cevap verebilir ve yeni mesaj atmak için de harekete geçebilirsiniz. Yani mobil uygulama ile yapabildiğiniz birçok şeyi artık web sürümü ile de sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyor ve hizmet alabiliyorsunuz. Bu konuda instagram yetkililerini bir kez daha tebrik etmek isteriz.

Öncelik Mobil Uygulamada!

Neden bu kadar geç geldi ya da web sürümü neden bu kadar geri planda diye düşündüğünüzü az çok tahmin edebiliyoruz. Muhtemelen instagram yetkilileri önceliği mobil uygulamaya verdi ve en iyi şekilde geliştirildikten sonra yavaş yavaş web sürümüne yöneldiler. Şu an için mobil uygulama kusursuz bir seviyede ve ufak tefek güncellemeler ile birlikte sorunsuz bir kullanım söz konusu hale gelmiş durumda.

Web sürüm ise henüz yeni yeni emekliyor ve geliştirilmesi gereken birçok farklı husus var. Dm ile birlikte önemli bir adım atıldı ve aslında büyük bir eksiklik giderildi demek de doğru olacaktır. Artık sizler de cep telefonlarınız yanınızda olmasa bile instagram web üzerinden mesaj atabilecek ve mesaj alabileceksiniz. Duyuru yapıldığı andan itibaren web sürümü kullanım oranı da arttı ve büyük bir kolaylık sunulduğunu bu sayede daha iyi anlamış olduk.

Duyuru Yapıldı!

Zuckerberg, bu özelliğin web sürümünde olmamasını kendilerinin bir hatası olarak kabul etmiyor ve bilinçli bir eylem olduğunu dile getiriyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi öncelik her daim mobil uygulamada ve mobil uygulamanın hatasız olduğuna kanaat getirildiği andan itibaren web sürümü ile yakından ilgilenmeye başladılar. Bu güncelleme en çok beklenen haberlerden biriydi çünkü her zaman cep telefonlarımız yanımızda olmayabiliyor ya da şarjı bittiği anlarda bilgisayarlarımızdan da instagram’a giriş yapabilmek ve mesajlarımızı kontrol etmek istiyoruz.

Duyurusu yapılan güncelleme ile birlikte artık sizler de dilediğiniz an mesaj alabilecek ve gönderim yapabileceksiniz. Web sürümün daha popüler hale gelmesi ve daha fazla insan tarafından tercih edilmesi adına güzel ve kıymetli bir hamle olduğunu düşünüyoruz ve veriler de bunu daha net bir şekilde ortaya koyuyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu