Ana Sayfa Sosyal Medya İnstagram Geçici Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

İnstagram Geçici Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram geçici hesap dondurma, hesabınızın geçici bir süre askıya alınarak gizlenmesidir. İnstagram hesabınızı bir süreliğine kapatmak istiyorsanız, bu işlemi İnstagram mobil uygulaması ile yapmanız mümkün değildir. İnstagram geçici hesap dondurma işlemini yapmanız için bilgisayarınızın olması  veya telefonunuzdaki internet tarayıcınızı kullanmanız gerekmektedir.

Instagram hesap dondurma, hesabınızı silmeniz anlamına gelmemektedir. İnstagram hesabınızı dondurduktan sonra hesabınızı tekrar aktif duruma getirmek istiyorsanız telefonunuz ile ya da bilgisayarınız ile giriş yapmanız yeterli olmaktadır. İnstagram uygulaması başka hiçbir şey talep etmemektedir. Hesabınızı tekrar aktif duruma getirmeniz, hesabınızı tekrar dondurmak istediğinizde uzun vadede size bir engel çıkarmayacaktır. Fakat hesabınızı açtıktan sonra ilk bir hafta içerisinde hesap dondurmanız yasaklanmaktadır.

Instagram Geçici Hesap Dondurma

Instagram bir süreliğine hesap dondurma isteğiniz var ise bilgisayarınızdan ve cep telefonunuzdaki internet tarayıcınızdan, İnstagram ana sayfasına gidip giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra izlemeniz gereken adımlar ise şunlardır:

  • Giriş yaptıktan sonra profilinize gelmeniz gerekmektedir.
  • Profilinize geldikten sonra ayarlar butonuna tıklamanız gerekmektedir.
  • Ayarlar seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekrandan “profilimi düzenle” seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan ekranın en altında hesabınızı kapatma sebebinizi seçmeniz talep edilmektedir.
  • Hesabınızı kapatma nedeninizi seçtikten sonra şifrenizi girerek hesabınızı geçici bir süre kapatabilirsiniz.

İnstagramı hesap dondurma işlemini telefon ile yapmak içinse izlemeniz gereken adımlar şunlardır.

  • İnternet tarayıcınızdan İnstagram’ı aratmanız gerekmektedir.
  • Gelen ekranda İnstagram sayfasını yeni sekmede açmanız gerekmektedir.
  • İnstagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra yukarıda anlattığımız İnstagram hesabı dondurma adımlarını aynı şekilde izleyerek hesabınızı geçici bir süre dondurabilmektesiniz.

Instagram Dondurma Linki

İnstagram hesabı geçici bir süre kapatma linkini kullanmak istiyorsanız bunu yapabilmek için daha önce İnstagram’ın web sitesinden İnstagram hesap girişi yapmış olmanız gerekmektedir. İnstagram hesabınıza web sitesi üzerinden giriş yaptıktan sonra https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ adresine giriş yaparak hesabınızı dondurabilirsiniz. Burada unutmamanız gereken İnstagram hesabınızı telefon ile dondurmak istiyorsanız İnstagram’a, mobil uygulamadan değil web tarayıcılarından giriş yapmanız gerekmektedir.

Instagram Dondurma Türkçe

Instagram kapatma Türkçe dilini kullanmak için herhangi bir işleme gerek bulunmamaktadır. İnstagram’a Türkiye üzerinden giriş yaptığınız için İnstagram hesap diliniz otomatik olarak Türkçe olacaktır. Ancak Türkçe dışında bir dil seçtiyseniz, “İnstagram” yazısının hemen üstündeki dil seçeneğine tıklayarak Türkçe dilini seçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz