Cep telefonu kullanıcılarının sorunlarına değinmeye devam ediyoruz… icloud şifre sıfırlama yada kırma sorusu da son dönemde çok sık karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda ilgili konuyu ele alacağız ve nasıl bir sürecin sizleri beklediğini hep birlikte inceleyeceğiz. Çalıntı cihaz tespiti ve bu sorunun önüne geçilmesi adına Aplple tarafından geliştirilen bir şifreleme detayı diyebiliriz. Güvenlik önlemleri bu tür cihazlarda ve bu markada bir tık daha ileriye taşınıyor ve kullanıcıların neden bu markayı tercih ettiklerini de emin olun çok daha iyi anlayabiliyoruz.

Peki ya bu şifreyi unuttuğunuzda ne yapacaksınız? Akıl tutulması yaşadığınız anlarda marka bir kez daha imdadınıza yetişiyor ve şifrelerinizi sıfırlama fırsatı sunuyor. Dilerseniz nedir ve nasıl yapılır sorularına detaylı bir şekilde göz atalım ve süreci de analiz etmiş olalım.

iCloud Şifre Sıfırlama İşlemi:

  • Appleid Apple adresini kullanarak sizler de öncelikli olarak Apple Kimliğim sayfasını ziyaret etmelisiniz.
  • Açılan pencerede Apple kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz gibi bir soru cümlesi karşınıza çıkacaktır. Bu butona tıklayarak devam ediyoruz…
  • Apple kimlik bilgileri ile birlikte devam butonuna basın ve ilerleyin. Eğer Apple kimliğinizi unuttuysanız öncelikli olarak bu bilgileri elde etmeniz gerekecektir.
  • Onay verip ilerledikten sonra, sistemde kayıtlı mail adresinize kimlik doğrulama ve güvenlik sorularını yanıtlayın şeklinde iki farklı seçenek iletilecektir.
  • Uygun olan seçeneği işaretleyip işlem yapabiliyorsunuz. Peki ya iki seçeneği de işaretlersek ne olacak? Gelin hep birlikte bu soruya da yanıt vermeye çalışalım.
  • E posta kimlik doğrulama seçeneğini işaretlediğiniz takdirde e posta adreslerinize bire sıfırlama maili gönderiliyor. Linke tıklayarak sizler de saniyeler içerisinde yeni bir icloud şifresi oluşturabiliyorsunuz. Güvenlik soruları seçeneğini tıkladığınız takdirde ise doğum günü bilgileri ve daha önce belirlediğiniz soruyu yanıtlayıp işlem yapmanız gerekecektir. Bu adım emin olun biraz daha zahmetli.

iCloud Şifre Sıfırlama da Nelere Dikkat Etmeliyim?

Güvenlik, Apple markası için gerçekten en önemli hususlardan bir tanesidir. Kimlik doğrulama işleminin hatasız bir şekilde yapılması gerekiyor ve büyük küçük harf hassasiyetini de gözden kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Sorulara eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıt vermeniz gerekiyor, aksi takdirde işlem yapamayacak ve ilerleme kaydedemeyeceksiniz.

Peki ya bu soruların yanıtlarını da unuttuysak? Ya da doğru olduğunu düşündüğümüz yanıtlar bir türlü kabul edilmiyor ve sık sık hata alıyorsak? Bu tür durumlarda destek hattı dışında farklı bir alternatif karşınıza çıkmıyor. Dilerseniz sürecin nasıl ilerlediğini ve nasıl hareket etmeniz gerektiğini de birlikte incelemiş olalım.

Apple Destek Hattı ile iCloud Şifre Sıfırlama

Bilgileriniz eşleşmediği takdirde son çare olarak çağrı merkezi personelinden yardım almanız gerekiyor. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi bu ekip sizlere en iyi şekilde yardımcı olacak ve güvenlik adımlarını eksiksiz tamamladığınız takdirde yeni şifrenizi de saniyeler içerisinde oluşturacaksınız.

0216 282 15 11 numaralı telefon, destek hattı olarak hizmet vermeye devam ediyor. Sorunu ya da ilgili süreci paylaşmanız yeterli olacaktır. Güvenlik adımları kapsamında sizden birtakım belgeler talep edilebilir. Cihazın size ait olduğunu belgelediğiniz takdirde şifre sıfırlama ya da kırma işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

iCloud Şifre Sıfırlama veya Kırma işlemlerinde Apple destek hattı, haftanın her günü hizmet sağlıyor ve sorunlarınıza çözüm üretmek adına gerçek manada deneyim sahibi personeller ile karşınıza çıkıyor. Sizler de şikayetinizi detaylı bir şekilde dile getirebilir ve bu konuda yardım talep edebilirsiniz. Şifrelerinizi unutmamanız adına bir not defteri desteği almanız da emin olun lehinize olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz