Ana Sayfa Sosyal Medya GT Nedir?

GT Nedir?

Instagram GT kısaltması son zamanlarda hemen her gönderinin altında yorum olarak paylaşılmaya başlanmıştır. Gönderilerin altında yazan GT yorumu, her ne kadar meraka sebep olsa da aslında paylaşımlardan oldukça alakasız bir anlama sahiptir. GT yorumu takipçi sayısını karşılıklı arttırmak isteyen kişilerin aralarında kullandıkları bir kısaltmadır. Bu kısaltmanın karşılığı Geri Takip’tir. Yani kullanıcılar bu yorum ile,  profillerine takip yapılırsa onların da karşılık olarak takip eden kişiyi takip edeceklerini anlatmaktadır.

İnstagram GT Ne İşe Yarar?

İnstagram GT kısaltması kullanım amacı, yukarıda da bahsettiğimiz gibi takipçi yükseltmektir. İnstagram takipçi satın alma işlemi sonucunda alınan kullanıcılar çoğunlukla gerçek aktif kullanıcı değillerdir. Bunun yanında insanların sizi fark edip takip etmesi de uzun bir süreç olabilmektedir. GT kısaltması bu konuda hem gerçek bir kitleye ulaşacağınız hem para ödemeyeceğiniz oldukça avantajlı bir çözümdür. GT furyasına katıldığınız takdirde bir yorumunuzla yüzlerce takipçi gelebilmektedir.

İnstagram GT Kullanımı

İnstagram GT ifadesini kullanmak için herhangi bir gruba katılmanız veya diğer İnstagram kullanıcıları ile birlikte çalışmanız gerekmemektedir. Geri Takip özelliğini kullanabilmek için tek yapmanız gereken gönderilerin altına “GT” yazmaktır. Elbette bu noktada hangi gönderi altına yazmanız gerektiği önem arz etmektedir. GT ifadesini örneğin, 200 takipçili bir hesabın ya da gizli bir hesabın altına yazmanız halinde, takipçi kazanma ihtimaliniz oldukça düşmektedir. Takipçi yükseltmek için GT yazmanız gereken gönderiler, çok daha popüler kişilerin hesaplarındaki gönderilerdir. Bu sayede çok daha fazla kişiye ulaşabilir ve karşılıklı takip koşuluyla takipçi kazanabilirsiniz.

İnstagram Kısaltmaları

GT Nedir? sorusuna karşılık olarak instagram kısaltmalarından bir tanesi diyebiliriz. Günlerinin büyük bir kısmını aktif halde geçiren kullanıcılar artık bir nevi İnstagram dili oluşturmuş durumdadır. Bu sebeple özellikle yeni İnstagram açan kişilerin bu kısaltmaları bilmesinde fayda bulunmaktadır. İnstagram’da kullanılan bazı kısaltmalar şunlardır:

  • GT : Geri Takip
  • GB : Geri Beğeni
  • UNF : Takipten Çıkma
  • FB : Geri Takip
  • DM : Mesaj
  • TBT : Geçmiş Günlerden

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz