Mobil

Google Play Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

Mağaza üzerinden indirme işlemi yapmak istediğinizde bu uygulama ülkenizde kullanılamıyor tarzı bir bildirim ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Google Play Store ülke nasıl değiştirilir sorusuna yanıt vereceğiz ve ülke değişikliği ile birlikte sizler de dilediğiniz download işlemini sorunsuz bir şekilde yapabileceksiniz.

Uygulama ya da herhangi bir oyun o ülkeye açık değilse eğer sizler de az sonra bahsedeceğimi adımları eksiksiz uygulayarak sonuç elde edebiliyorsunuz. Root işlemine gerek yok ve artık çok daha kolay bir şekilde bu süreci yönetme şansına sahipsiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu süreci ve neler yapmanız gerektiğini hep birlikte inceleyelim.

Google Play Store Ülke Nasıl Değiştirilir?

  • Play Store uygulamasını açalım ve sol frame’de yer alan hesap butonuna tıklayalım.
  • Ülke ve profilleri seçtikten sonra dilediğiniz ülkeyi seçebilir ve indirme işlemini de sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.
  • Eski yıllarda root gerektiren bir işlemdi ancak az önce de dile getirdiğimiz gibi yeni dönem ile birlikte buna herhangi bir şekilde ihtiyaç duymuyorsunuz ve sorunsuz bir şekilde ülke değişikliği yapabiliyorsunuz.

Ülke Değişikliğine Neden İhtiyaç Duyuluyor?

Program ya da uygulama yayıncıları, bazı ülkelerde hizmet sunmuyor ve Türkiye de bu ülkelerden biri olabiliyor. Fakat merak etmeyin çünkü ülke değişikliği gibi bir ayrıcalığınız var ve az önce bahsettiğimiz adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğinizde sizler de dilediğiniz uygulamayı indirebiliyorsunuz.

Yapmanız gerekenler bir hayli basit ve eskisi gibi roor yapmanıza da gerek kalmıyor. Google Play üzerinden işlem yapabilirsiniz ve bunun için ekstra bir program ya da uygulama desteğine de ihtiyacınız olmayacaktır. Ülke değişikliğini yaparken, indirmek istediğiniz programın hangi ülkelerde kullanıldığını da tespit etmeniz gerekiyor. değişikliği bu doğrultuda yaparsanız eğer sorun yaşamayacaksınız. Kısıtlı ülkeleri eklemeyin ve daha popüler ülke tercihleri ile birlikte mağazada yer alan her uygulamayı sizler de sorunsuz bir şekilde download edebilirsiniz. bu konu hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar ve sizler de hemen şimdi uygulamaya geçebilir ve yardım alabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu