Fatih Projesinde Kullanılan Wifi Şifresi Nedir?

Fatih internet şifreleri, okullardaki akıllı tahtalardan internete bağlanmak için kullanılmaktadır. Bilindiği gibi son yıllarda sıradan tebeşirli okul tahtalarının yerini mürekkepli kalemle kullanılan ve iç kısmında bir nevi bilgisayar diyebileceğimiz cihazlar bulunan akıllı tahtalar almıştır. Bu tahtalar bilgisayar gibi kullanılabilmektedir. Bununla birlikte öğrencilerin yanlış sitelerde gezinmesine engel olmak için bazı erişim engelleri getirilmiştir.

Bazı okullarda internet üzerinden zaten erişim engeli konulduğu için bilgisayarlar hazır bir şekilde internete bağlanmış durumdadır. Bazı okullarda ise internet girişlerinde şifre talep edilmektedir. Öğrencilerin Fatih wifi şifresini çözmek istemesindeki bir diğer amaç ise telefonlarını okul sisteminin internetine bağlamak istemeleridir.

Fatih Wifi Bağlanma

Fatih wifi bağlanma işlemi için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir:

  • MEB sertifika adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir.
  • Burada bulunan sertifikayı cep telefonunuza indirmelisiniz.
  • Ardından telefonunuzdan wifi ağına bağlanmanız gerekmektedir.
  • Sizden bu sayfada kullanıcı adı talep edilmektedir. Kullanıcı adı olarak “F@tih” yazılmalıdır.
  • Bu aşamada tarafınızdan şifre talep edilecektir. Aşağıda paylaşmış olduğumuz birkaç Fatih wifi şifresini denemeniz gerekmektedir. Doğru şifreyi deneme yanılma yöntemiyle bulduğunuzda telefonunuz bağlanmaktadır.

Bilindiği gibi okul internetlerinde erişim kısıtlaması bulunmaktadır. Bu erişim engellerinden kurtulmak için yapmanız gereken şey telefonunuza VPN indirmektir. VPN uygulamaları aracılığıyla bu erişim engelleri aşılabilmektedir.

Fatih Projesi Modem Şifreleri

Fatih projesi modem şifreleri özellikle okulun internetine cep telefonlarını bağlamak isteyen öğrenciler tarafından istenmektedir. Çünkü okul yönetimleri Fatih projesi kapsamında bağlanılan internetlerin şifrelerini öğrencilerle paylaşmamaktadır. Fatih internet şifreleri okul yönetimleri tarafından değiştirilmemektedir. Yani internet bağlanılırken kullanılan şifreler, aynı şekilde kullanılmaya devam etmektedir.

Okul İnternet Şifresi

Fatih wifi şifresi için deneyebileceğiniz birkaç şifre seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekleri tek tek deneyerek okulunuzun internet şifresine ulaşabilmektesiniz. Kullanıcı adını F@tih olarak yazdıktan sonra deneyebileceğiniz Fatih wifi şifresi seçenekleri şunlardır:

  • F@M2015i#Eb23TC
  • f1@2t34ih5
  • T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C
  • f1@2t34ih5

Bu şifreler Fatih internet ağına bağlanmanıza yardımcı olmayabilmektedir. Bu durumda denemeniz gereken şifre çok daha basit ama doğru olma ihtimali en yüksek olan “Fatih.1234” şifresidir. Şifre ve kullanıcı adı girişlerinde büyük küçük harflere dikkat etmeniz gerekmektedir.