Ana Sayfa İnternet Fatih İnternet Şifresi Nedir?

Fatih İnternet Şifresi Nedir?

0

Fatih kablosuz internet, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla, bakanlığa bağlı devlet okullarında Fatih projesi kapsamında sunulan kablosuz bir internet hizmetidir. Okulların ana binalarında, pansiyonlarda, ek binalarda ve laboratuvarlarda bu hizmetten yararlandırmak  için Milli Eğitim Bakanlığınca internet altyapısı olmayan okullarda altyapı çalışmaları devam etmektedir.

Fatih internet şifresi alınan modem arkasında hazır bir şekilde gelmektedir. Ancak tıpkı evimizde olduğu gibi bu şifre okul müdürü tarafından değiştirilebilmektedir. Okul yönetimi, şifreyi genellikle değiştirmemekle birlikte öğrencilere vermeyebilmektedir. Bununla birlikte özellikle yurtlarda, şifre öğrencilerle de paylaşılmaktadır.

  • F@M2015i#Eb23TC
  • f1@2t34ih5
  • T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C
  • f1@2t34ih5

Daha fazla ve en güncel Fatih internet şifresi için linke tıklayabilirsiniz. Fatih internet üzerindeki kısıtlamalarla, öğretmen ve öğrencilere güvenli internet imkanı sağlanmıştır.

MEB Sertifika

MEB internet sertifikası, Fatih projesi kapsamında okullarda sağlanan ücretsiz internet altyapısını elektronik cihazlarımızda kullanabilmek için gerekli olan sertifikadır. Fatih projesi kapsamında okullarda sunulan kablosuz internet şifresini bildiğiniz ve girdiğiniz halde internete bağlanamama sorunu yaşabilirsiniz. Bu sorunun kaynağı fazla internet kullanıcısının olması veya internet ağlarında yaşanan aksaklıklar olabileceği gibi Milli Eğitim Bakanlığı internet sertifikasının cihazınızda bulunmaması da olabilir. MEB internet sertifikası yüklemek istiyorsanız sertifika.meb.gov.tr  adresine gitmeniz gerekmektedir. Adrese gittikten sonra “MEB sertifikasını indirmek için tıklayın” butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatabilirsiniz. İndirme işlemini gerçekleştirirken sorun yaşıyor ve işlemi tamamlayamıyorsanız sayfanın aşağısında bulunan rehberlere tıklayarak resimli anlatımla indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Fatih İnternet

Fatih internet uygulamaları, MEB’in güvenli internet politikası sebebiyle ulaşımını engellediği sitelere ulaşım sağlamaya yarayan uygulamalardır. VPN (virtual private network ) yani kişiye özel ağ uygulamaları, internet kullanıcısının IP adresini gizleyerek bir başka IP adresi üzerinden internete bağlanmasını sağlamaktadır. VPN uygulamaları ile internet kullanıcısının  kimliği saklanmakta böylece internet kullanıcısı istediği sitelere giriş yapabilmektedir. Bu sayede Fatih internet ağında erişim bulunan sitelere girilebilmektedir.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E-Okul veli bilgi uygulaması, velilerin öğrencileri hakkında devamsızlık, not bilgileri ve ders programları hakkında okula gitmeden bilgi alabildikleri bir sistemdir. Bu sistem tıpkı Fatih internet gibi Milli Eğitim Bakanlığınca geliştirilen bir sistemdir. Sistemi kullanmak istiyorsanız e-okul.meb.gov.tr adresine giderek, öğrenci T.C. kimlik numarası ve öğrenci okul numarasını bilgilerini girmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz