Et simgesi yapmak için cep telefonlarınızda yalnızca @ sembolüne basmanız gerekmektedir. Bununla birlikte klavyelerde bu işlem biraz daha karmaşıktır. Bilgisayar klavyesi üzerinden et simgesi oluşturmak için klavyenin türü ne olursa olsun muhakkak iki tuşa basılmaktadır. Et simgesi özellikle internet ortamında en sık kullanılan semboldür. Bu sebeple nasıl yapıldığını bilmek internet üzerinden yaptığınız işlerde hızınızı arttırmaktır.

Telefon Et Simgesi Yapma

Cep telefonundan et sembolü oluşturma işlemi için öncelikle klavyenizi açmanız gerekmektedir. Klavye, harf ekranı ve sembol ekranı olarak iki farklı ekrandan oluşur. Numaraların ve noktalama işaretlerinin bulunduğu alan sembol ekranıdır. Hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde et işareti, harf ekranında değil sembol ekranında bulunmaktadır. Bu ekrana geçiş ise genellikle harflerin bulunduğu ekranda küçük bir sembol işaretiyle yapılmaktadır. Açılan ekranda, temel noktalama işaretlerinin ve rakamların hemen yanında et simgesi bulunmaktadır. Sembol klavyesi birkaç sayfadan oluşabilmektedir. Bununla birlikte kullanım sıklığı sebebiyle et simgesi ilk sayfada kendine yer bulmaktadır.

Türkçe Klavyede Et Simgesi Yapma

Türkçe klavyede et sembolü oluşturmak için ilk olarak klavyenizin türünü bilmeniz gerekmektedir. Harf diziliminiz F ile başlıyorsa F klavye, Q ile başlıyorsa Q klavye sahibisiniz demektir. Bu belirlemeyi  yaptıktan sonra klavye türlerine göre @ simgesi oluşturma adımları şu şekildedir:

  • Türkçe Q Klavyede Et Simgesi: Aynı anda Alt Gr ve Q tuşuna basmanız gerekmektedir. Alt Gr tuşu boşluk tuşunun hemen sağ tarafında bulunmaktadır.
  • Türkçe F Klavyede Et Simgesi: Aynı anda Alt Gr ve F tuşuna basılı tutmak gerekmektedir.

Bu seçenek işe yaramadıysa her iki klavye türünde de Alt tuşuna basılı tutup, sırasıyla 6 ve 4 tuşlarına basmayı deneyebilirsiniz.

İngilizce Klavyede Et Simgesi Yapma

İngilizce klavyede et sembolü oluşturma işlemi için de iki tuşa aynı anda parmağınızı basılı tutmanız gerekmektedir. @ simgesi, klavyemizdeki rakamlar ve harfler gibi doğrudan basılabilecek bir tuşa sahip değildir. Et işareti oluşturma şu şekilde yapılmaktadır:

Shift tuşuna elinizi basılı tutarken 2 tuşuna basmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz