Sinema

Ekrana Kilitleyecek Yabancı Dizi Tavsiyesi 2019

Bu yazımızda yeni dönem dizilerinin yanı sıra geçmişe yönelik tavsiyelerde de bulunacağız ve “Ekrana kilitleyecek yabancı dizi tavsiyesi” başlığı altında kıymetli bir liste oluşturacağız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden tavsiyelerimize geçelim…

blank

Watchmen

HBO yapımı yeni bir süper kahraman dizisine hazır olun! Çizgi Roman tutkunlarının yakından tanıdığı bir karakter bu kez dizi sektöründe karşımıza çıkıyor ve çizgi romandan uyarlanan bu dizi, kadrosu ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Süper Kahramanların özel güçlerini kullanmalarının yasak olduğu bir evrende geçen ilgi çekici bir hikaye ve bu hikayeyi yakından takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

blank

Good Omens

Neil Gaiman ve Terry Pratchett’in romanından uyarlanan bu muhteşem dizi de listeleri kasıp kavuracak gibi görünüyor. Şeytan betimlemesi ile karşımıza çıkan Crowley ile birlikte bir melek olan Azraphale’nin hikayesini konu alan diziyi de muhakkak izlemeniz gerekiyor. Kitabı incelediğimizde 90’lı yıllara uzanan bir hikaye olduğunu görebiliyoruz ancak uyarlama da yeni dönem hikayesi olarak lanse ediliyor.

blank

Central Park 5

1989 yılında Central Park’ta yaşanan taciz olayı ile birlikte haksız yere tutuklanan 5 gencin ilgi çekici hikayesini izleyeceğiz.  5 siyahi genç haklı olduklarını ispat etmek zorundalar ancak her birinin farklı hayat hikayesi çok daha fazla ilginizi çekecektir.

blank

Breaking Bad

Bir efsane haline dönüşmüş olan Mr. White’nin hikayesine ortak olmaya hazır mısınız? Kimyager White, sağlık sorunları nedeniyle duyduğu para ihtiyacınız farklı yollardan karşılamayı tercih edecek ve onun bu tercihi harika bir senaryoyu da beraberinde getiriyor. Spoiler vermemek adına yüzeysel bir anlatımı tercih ediyoruz ve henüz kararınızı veremediyseniz bir an önce bu diziyi listelerinize dahil etmeniz gerekiyor.

blank

Black Mirror

Gerçek dünyanın ve insanlığın karanlık yüzünü ortaya çıkarmak için birbirinden ilgi çekici hikayeler ile ekranlarda yerini alan Black Mirror, ders niteliğindeki çalışmalara da imza atıyor. Kısa sezonlar ve mini diziler ilginizi çekiyorsa eğer bu ismi bir yerlere not edin.

blank

Stranger Things

Tüm zorluklara rağmen çocuk olmanın tadını çıkartan Will, günlerden bir gün bisikleti ile aniden ortadan kayboluyor ve aslında hikaye tam olarak burada başlıyor. Kasabadaki güvenlik güçleri, Will’i bulmak için harekete geçiyor ancak onunla ilgili herhangi bir iz bulmak ne yazık ki mümkün olmuyor. Bu arama esnasında Eleven adında bir kız çocuğuna rastlıyorlar. Will’den ümit kesilmişken bulunan Eleven adındaki kız, bir anda tüm dengeleri değiştirecek ve Will hakkında ip uçları vermeye başlayacaktır.

Çocuk kahramanların muhteşem oyunculukları ve etkileyici bir hikaye sayesinde ekran karşısına kilitleneceksiniz.

blank

Hakan: Muhafız

Bu işi yapabildiğimizi kusursuz bir şekilde gösterdiğimiz bir diziden bahsetmek istiyoruz. İstanbul’u korumakla görevlendirilen Hakan’ın destansı macerasına hazır olun. The Protector ismi ile yayın hayatına adım atan Türk yapımı dizi, kısa sürede büyük ilgi ile karşılandı.

blank

Glow

Netflix’in en özel çalışmalarından bir tanesi olan Glow, kadın güreş şovunun eğlenceli ve keyifli bir uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. Keyifli vakit geçirmek istiyor ve senaryo içerisinde boğulmak istemiyorsanız eğer bu diziyi de listelerinize dahil etmeniz gerekecektir.

blank

MR Robot

Adınısık sık duyduğumuz dizilerden biri olan Mr. Robot, beklentilerinize fazlasıyla yanıt verecek özel bir yapımdır. Bir güvenlik mühendisi olarak karşımıza çıkan ve siber güvenlik şirketinde çalışan Elliot, aynı zamanda hekırlık yapıyor. Elliot’un sahip olduğu kişilik de ilginizi fazlasıyla çekecektir ve yaşadığı anksiyete bozukluğu ile birlikte dissosiyatif kimlik bozukluğu da onun düşünce yapısını ele geçirmiş durumda ve bizler de tam olarak bu karakter ile yaşamaya alışacağız. Sanrı ve paranoyanın muazzam işlenişi ve etkileyici bir senaryo sizleri bekliyor olacaktır.

blank

Kidding

Yakın zamanda ekranlara dahil olan Kidding, Showtime projesi olarak karşımıza çıkıyor. Jim Carrey gibi özel bir ismin baş rolde olması da diziyi daha takip edilebilir ve eğlenceli kılan en önemli detaylardan bir tanesidir.

Çok sayıda insan tarafından severek takip edilen bir çocuk kanalı sunucusunun hikayesini izleyeceğiz. Jim Carrey oyunculuğunun zirveye taşındığı muhteşem bir yapımdan bahsediyoruz ve tavsiyelerimiz arasında da bu diziye yer vermek istedik.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu