Ana Sayfa incelemeler A4 Kağıt Boyutu

A4 Kağıt Boyutu

A4 kağıt ölçüleri zamanla değişim göstererek günümüzde kullanılan ölçülerine ulaşmıştır. Günümüzde en sık kullanılan kağıtlar şunlardır: A0 kağıt, A3 kağıt, A4 kağıt, A5 kağıt olarak çeşitlilik göstermekte.

Kitap basımlarında ve günlük hayat kağıt kullanımlarında en sık karşılan kâğıt türü olan A4 kağıdı, A0 kağıdının 4 kere katlanması ile elde edilmektedir. A4 boyutu ölçüleri genellikle mm (milimetre), cm (santimetre) ve inç (inch ) ölçü birimleri ile hesaplanmaktadır.

A4 kâğıdının cm cinsinden ölçüleri şöyledir:

  • 21×29,7 santimetre (cm)

A4 kağıdının mm(milimetre) cinsinden ölçüleri ise şu şekilde belirlenmiştir:

  • 210 x 297 milimetre (mm)

A4 kağıdının inç cinsinden ölçüleri ise şunlardır:

  • 27 x 11,69 inç (inch)

Avrupa ve Amerika’da A4 kağıdı ölçüleri için genellikle inç (inch) ölçüsü kullanılmaktadır.

En Ucuz Fotokopi Kağıdı

En uygun fotokopi kağıdı fiyatları, kullanmak istediğiniz fotokopi kağıdının kalitesi ve türüne göre farklılık göstermektedir. Ayrıca almak istediğiniz kâğıt türünün ağırlığı da bu fiyatı etkilemektedir. Günlük kullanım ve baskı için kullanmak istediğiniz kağıt A4 kağıt ise, uygun fiyatlı satın alabileceğiniz bazı seçnekler şunlardır:

  • Copier Bond A4 Fotokopi Kağıdı
  • Vestpa A4 Fotokopi Kağıdı
  • Navigatör A4 80 gram 500’lü Fotokopi Kağıdı
  • Mopak Kazançlı Ofis A4 80 gram Fotokopi Kağıdı

Bu markalardan uygun fiyatlı A4 fotokopi kâğıdı almak istiyorsanız, internet üzerinden sipariş verebileceğiniz gibi kırtasiye ve mağazalarda da bulabilirsiniz.

Mopak A4 Kağıt Fiyatları

Mopak A4 fotokopi kâğıt ücretleri, Mopak firması tarafından kullanılan kâğıdın kalitesi, türü ve kullanılan kâğıtın ağırlığına göre farklılık göstermektedir. Mopak firması 25 gramdan 150 gram kadar kâğıt üretimi gerçekleştirmektedir. Genellikle firmalar, A4 kağıt seçeneklerini 500’lü paketler halinde sunmaktadır. Ancak bazı firmalar 5 paketli kutular halinde de satabilmektedir. Mopak A4 fotokopi kağıdı 500’lü paketleri, genellikle 13.99 TL ile 30.00 TL arası fiyatlarla satılmaktadır.

A4 Fotokopi Kağıdı

Fotokopi kağıdı marketerde 500’lü olarak satılabilmektedir. Büyük alışveriş marketleri, anlaştıkları kâğıt üreticisi firmaların kağıtları üzerine kampanyalar yaparak satışa sunmaktadır. Alışveriş marketlerinin bir çoğu Copier Bond firması ile anlaşarak A4 kağıt satışını gerçekleştirmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz