Sinema

4DX Sinemalar ile Yağmur ve Kar Geliyor!

 

Gelişen teknolojiyle beraber pek çok yenilik de beraberinde geliyor. Sinema salonlarında artık görsel efektlerin yanı sıra, 3D teknolojisinin 2-3 tık üzerinde bulunan 4DX ile beraber kar ve yağmur efektleri de söz konusu olacak!

 

Daha büyük ekran, koku ve ses deneyimleri ile sinema severler bu yeniliği fazlasıyla benimsemişti. Filmi izlerken gerçekten yağmur yağıyor ise ufak çaplı bir ıslanma, kar yağıyor ise ufak çaplı bir üşüme ile beraber sinemanın daha çok içinde yer almak mümkün oluyor!

 

Bu görsel efektler yakın dönem de Türkiye’de de aktif hale dönüştürülecek fakat henüz ne zaman geleceği hakkında kesin bilgiler yok. Bakalım ileri ki günler de bu sinema salonlarının aktifliği ile beraber ne kadar rağbet görme durumu söz konusu olacak? Sinema severler Amerika da ilk seansı yayınlanan bu uygulamayı fazlası ile sevdi ve kullanmaya başladı bile.

 

4DX Sinemalar ile Yağmur ve Kar Geliyor.

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu