MobilSosyal Medya

✔ Tik İşareti Nasıl Yapılır? Kopyala [Çözüm]

Tik işareti yani onay işareti bilgisayarda Alt+0252 tuşlarını ve telefonda kopyalama yöntemini kullanarak kolayca yapabilirsiniz. Microsoft Exel’de tik işareti ve Word’de tik işareti kullanmak isteyenler için aşağıda detaylı yöntemleri kullanarak tik simgesini hemen yapabilirsiniz.

Onay anlamında kullanmakta olduğumuz tik işareti, özellikle Word ve Excel uygulamalarında çok sık kullanılmaktadır. Kullanıcılar Google üzerinde arama yaparak tik işaretini bulmakta, sonrasında ise kopyala/yapıştır yöntemini kullanmaktadırlar. Fakat, bu her zaman uygulandığında sizlere büyük bir zaman kaybına yol açacaktır.

✓ Tik İşareti (Onay) Nasıl Yapılır?

Tik işareti yapmak için gereken kodlamalar ve adımları sizler için araştırdık ve bir araya getirdik, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

blank

Word ve Excel’de Tik İşareti Yapma

Bilgisayar klavyenizi kullanarak tik işareti yapmak istiyorsanız, bunun için Alt tuşuna basılı tutarken 0252 tuşlarına sırası ile basmanız yeterli olacaktır. Bu yöntem, özellikle Excel üzerinde yapıldığında herhangi bir sorun olmadan gerçekleşmektedir.

Fakat bazı kişilerde tik işareti yerine ü harfi çıkabilmektedir. Yazı sitilini Wingdings yapmanız durumunda “ü” harfine bastığınız zaman ekranda ✓ işareti oluşacaktır.

blank

Excel üzerinden Alt tuşu ve 0252 kodlamasını yaptığınızda yine tik işareti ortaya çıkmıyorsa bu durumda, sembol koymak istediğiniz yeri tıklayın, sonrasında da Excel menüsünde bulunan Home ve Fonts seçeneğine tıklayın. Fonts bölümü açıldığında Win yazın ve sonrasında da Windings yazı tipine geçiş sağlayın. Bu yazı tipi sonrasında “ü” tuşuna bastıktan sonra doğrudan tik işareti ortaya çıkacaktır. Ancak, yazı veya kodlama işlemlerine sorunsuz bir şekilde devam etmek istiyorsanız, yazı tipini işlem sonrasında değiştirmeniz gerekmektedir.

Üst menüden Ekle>Simge>Tüm Simgeler seçeneğine tıklayın. Buradan istediğiniz sembol ve işaretleri bulup ekleyebilirsiniz.

Telefonda Tik işareti Yapma

Telefonlarda tik işareti yazmak için en kolay yöntem kopyala yapıştır yöntemini kullanmaktır. Buradan “✓ ✓ ✓” kopyalayarak kolayca tik işaretini yapıştırabilirsiniz.

Tik işareti PNG ve Emojiler

blank blank blank

Tik işareti kopyala ✓

Tik işaretini zahmetsiz olarak ( ✓ ) buradan kopyalayarak istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Klavyede ve telefonda tik sembolü yapmanın farklı yöntemlerini sizlere sunduk. Yaşadığınız sorunları yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

10 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu