Ana sayfa İnternet Dailymotion’dan Video İndirme

Dailymotion’dan Video İndirme [Programsız]

0

İnternetin son 10- 15 yıl içerisinde aldığı yol sonucunda, sosyal medya, hayatımızın vazgeçilmez uğraşlarından biri haline gelmiştir. Öyle ki hayatlarımızı bu mecralara göre yaşar hale gelmeye başladığımızı söylemek abartı olmayacaktır. Yine aynı şekilde video seyretme siteleri de bilhassa da internetin kotasının genişlemesiyle de –adil kullanım kotası var olsa da- gerek bizim için önemli anların videolarını çekip internette paylaşmak için gerek internette izlediğimiz videoları bilgisayarımıza kaydedip daha sonra seyretmek için gerekse de yalnızca internetten video izlemek için önemli mecralardır.

Bu yazıda video seyretme sitelerinden biri olan Dailymotion’dan programsız video indirmek nasıl mümkün olabilir, bu açıklanacaktır. Böylece internetinizin olmadığı zamanlarda bile izlemek istediğiniz videolara sahip olmanız ya da yalnızca videoları bilgisayarınıza indirme gereğini gördüğünüzde yine bu isteğinizi karşılayabilmeniz –hem de kolay bir şekilde- olanaklı hale gelecektir.

Genelde video indirmek için bazı programlar önerilir. Bu programlar aracılığıyla istediğiniz video bağlantılarını indirmeniz sağlanır. Fakat bu programların kurulumuyla uğraşmak istemeyenler ve dahası bunlar için ücret ödemek hoşlarına gitmeyenler de aramızda çokça vardır. Bu sebeple –eğer siz de bu insanlardansanız- hem ücretsiz hem de hiçbir program kullanmadan dolayısıyla sizleri daha az uğraştıracak şu an önereceğimiz yöntem hoşunuza gidebilir. Yapmanız gereken tek şey bu yazıyı okuyup uygulamak.

Dailymotion Video İndirmek için;

Öncelikle bilgisayarınızda Java’nın yüklü olduğundan emin olun çünkü dailymotion adlı siteden video indirebilmek için dailymotion video indirme sitesi KeepVid adlı servisi kullanacağız. Eğer Java indirmeniz gerekiyorsa www.java.com/tr/download linkinden Java Runtime Environment indirebilirsiniz. KeepVid, Dailymotion da dahil olmak üzere çeşitli sosyal medya mecralarından video indirme konusunda bize yardımcı olmakta ve böylece farklı formatlarla –dolayısıyla farklı kalitelerde- videoları bilgisayara indirmek olası hale gelmektedir. Dailymotion’dan nasıl video indirileceğini adım adım incelemek gerekirse; ilk olarak Java’nın bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olun ve sonra da KeepVid’e http://keepvid.com bağlantısını açın.

dailymotion-video-indir

Bilgisayarınıza indirmek istediğiniz videonun bağlantısını kopyalayarak  resimde kırmızı çizgiyle gösterilmiş yere yapıştırın ve sonra da yeşille işaretlenmiş “Download” yazısının üzerine tıklayın. Bu noktadan sonra site size videoyu hangi kalitede ve hangi formatta indirmek istediğinize dair seçenekler sunacaktır.

dailymotion-video-indirme

Resimdeki kırmızı kare,  videonuzu hangi format ve çözünürlük kalitesiyle indirmek istediğinize dair seçenekleri gösterir. Bunlardan size uygun olanını seçmeniz gerekir. Bu noktadan sonra video indirme işlemi başlayacaktır. Kırmızı kare içerisinde bulunan seçenekler indirmek istediğiniz videoya göre değişiklik gösterebilir, seçenekler azalabilir ya da çoğalabilir fakat bunun dışında indirme işlemi aynıdır. Böylece bilgisayarınıza herhangi bir program kurmanıza gerek kalmadan, istediğiniz dailymotion videosunu bilgisayarınıza indirmeniz mümkün olacaktır, üstelik de hiçbir ücret ödemenize gerek kalmadan!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here